Google, Çevrimdışı Cihazları Bulmak İçin Cihazımı Bul Ağını Etkinleştirecek

Google, çevrimdışı cihazların bulunmasını sağlayan Cihazımı Bul ağını etkinleştirmeye hazırlanıyor. Bu ağ sayesinde Android cihazlarının geniş ağını kullanarak kaybolan telefonları, kulaklıkları ve takip cihazlarınızı bulabileceksiniz. Ağın lansmanı, Apple’ın AirTag’inin 2021’de tanıtılmasıyla Android kullanıcıları arasında ortaya çıkan izinsiz takip endişesini ele almak için ertelenmişti.

Bu ağın sadece Wi-Fi bağlantısıyla sınırlı olmayacağını Bluetooth üzerinden de çalışabileceğini söyleyelim. Apple ve Samsung gibi benzer hizmetler sunan diğer markalarla da uyumlu olacak. Tile, Chipolo ve Pebblebee gibi markaların Bluetooth takip cihazlarını destekleyecek. Pixel Buds ve Sony kulaklıklar gibi uyumlu ses cihazlarını da takip edebilecek.

Google, ağa ilişkin ayarları beta kullanıcılarına göstermeye başladı. Kullanıcılar ağ etkinleştirildiğinde Android cihazlarına bir bildirim alacak ve Cihazımı Bul web sitesi üzerinden ağı devre dışı bırakma seçeneğine de sahip olacak. Ağın kullanıcıya ait Google hesabına bağlı olan tüm Android cihazlarında varsayılan olarak etkinleştirileceğini de belirtmiş olalım.

Bazı kişilere Cihazımı Bul ağıyla ilgili resmi e-postanın ulaştığını ve ayar sayfasına erişebildiğini söyleyelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir